ProperAd.pl

  • Traffic Watch Dog

Opublikowane:

16.03.2018

Porównanie stawek afiliacyjnych dla pożyczek pozabankowych za luty 2018

6 min - średni czas potrzebny na przeczytanie artykułu

 

Często wspominamy o tym jak istotne dla wydawcy jest porównywanie stawek oferowanych za daną kampanie w różnych sieciach afiliacyjnych lub programach partnerskich. Tym razem postanowiliśmy pokazać wam jak bardzo takie wartości mogą się różnić w praktyce i co tak właściwie można znaleźć w ProperAd.pl jeśli ma się dostęp premium. Przedstawimy wam więc porównanie stawek afiliacyjnych dla produktu pożyczka pozabankowa. Wszystkie dane pochodzą z naszego serwisu i dotyczyć będą lutego 2018 roku.

 

10 pożyczek pozabankowych

 

Nasze porównanie będzie dotyczyło 10 popularnych marek pożyczek pozabankowych.  Oczywiście na rynku jest ich znacznie więcej jednak prościej będzie wyciągnąć wnioski na ograniczonej liczbie danych. Tak więc w poniższym tekście sprawdzimy jakie stawki CPL (Cost Per Lead) oraz CPS (Cost Per Sale) sieci afiliacyjne oferują za kampanie aasa, provident, hapipożyczki, vivus.pl, takto, wonga, zaplo.pl, ekspres kasa, extraportfel.pl oraz lendon.pl. Wszystkie te marki oferują pożyczki pozabankowe i wszystkie działają w programach partnerskich, ale wybrały różnych partnerów i różne modele rozliczeń. Na początek omówmy strategie jakie dane firmy przyjęły w afiliacjach.

Musimy w tym momencie podkreślić, że porównywać będziemy ze sobą konkretne kampanie, a dana marka może oferować ich kilka, nie uwzględniliśmy też stawek premium dla najlepszych wydawców, ani dodatkowych bonusów, premii i konkursów. Wszystkie podane stawki są kwotami netto wyrażonymi w złotych polskich. Dla każdej pozycji polecamy sprawdzić model rozliczeń oraz dodatkowe warunki – stawki CPL będą bowiem wyższe jeśli dana kampania rozliczana jest tylko za leada, a niższe jeśli występuję dodatkowy CPS, a więc przy modelu hybrydowym. Podobnie stawki CPS będą wyższe jeśli nie występują one w połączeniu z CPL. Dane pochodzą ze zbiorów porównywarki afiliacyjnej ProperAd.pl i dotyczą tylko sieci afiliacyjnych widocznych na zestawieniu.

Pożyczki Aasa w afiliacji rozliczają się wyłącznie od sprzedaży. Ich kampanie znajdziemy co najmniej w 10 sieciach afiliacyjnych w których stawka CPS wyniesie od 100 zł do 140 zł.

Provident swoje kampanie na szybką pożyczkę oferuje w ponad 17 programach partnerskich. Występują tutaj dwa modele rozliczeń – od sprzedaży (CPS), lub hybrydowy CPL + CPS. Stawki CPL występujące tylko w połączeniu z dodatkowym CPS wynoszą tutaj od 30 zł do 85 zł, średnio zaś 71,40 zł. Stawki CPS czasem znajdziemy w połączeniu z CPL, a czasem same jako wspomniany wcześniej osobny model rozliczeń. Ich stawki wahają się od 70 do 170 zł, w tym wypadku średnia to 83,60 zł.

HapiPożyczki działają w afiliacji niemal wyłącznie w modelu hybrydownym CPL + CPS, choć znaleźć można również ofertę tylko w CPS. Kampanie znajdziemy w co najmniej 11 sieciach, w CPL od 40zł do 56 zł oraz CPS od 60zł do 80 zł.

Vivus.pl oferuje wydawcom różne modele rozliczeń – od samego CPL, przez hybrydę CPL + CPS oraz wyłącznie wynagrodzenie za sprzedaż (CPS). Kampanie tej marki znaleźć można u ponad 15 afiliacyjnych partnerów, a stawki będą się wahać w przypadku CPL od 24 do 40 złotych, natomiast w przypadku CPS od 40 do 140 zł.

Również firma TakTo Finanse działająca w minimalnie dziesięciu programach afiliacyjnych proponuje różne modele rozliczania od zapłaty za leada (CPL), przez hybrydę (CPL + CPS), do CPS. Stawki CPL wynoszą od 24 zł do 40 zł, a CPS od 33 zł do nawet 200 zł.

Do promowania pożyczek pozabankowych Wonga wydawcy mogą przystąpić w co najmniej 12 sieciach afiliacyjnych. Będą oni mogli wybierać z różnych modeli rozliczeń: CPL, CPS, CPL + CPS, a stawki wyniosą od 9 zł do 30 zł w przypadku Cost Per Lead oraz od 30 zł do 170 zł w przypadku CPS.

Inną taktykę przyjęło natomiast Zaplo.pl. Kampanie tej firmy znajdziemy u ponad dziesięciu partnerów afiliacyjnych, zawsze jednak wynagrodzenie naliczane będzie wyłącznie za sprzedaż (CPS). Jego wysokość w poszczególnych sieciach wynosi od 122 zł do 175 zł.

Ekspres Kasa, współpracująca z co najmniej dziewięcioma programami partnerskimi oferuje swoim wydawcom niemal wyłącznie CPS. Jego stawka wynosi od 42 zł do 70 zł. Ciekawi natomiast fakt, że tylko jeden afiliant oferuje tę samą kampanie w modelu hybrydowym, przy stawce CPS = 60 zł wypłacając również dodatkowo wynagrodzenie za każdego leada CPL = 25 zł.

Extra Portfel rozlicza się w afiliacji wyłącznie od udzielonej sprzedaży przy CPS wynoszącym od 75 do 130 zł, a jego kampanie znajdziemy w 13 sieciach afiliacyjnych.

Podobny model działania przyjął również LendOn promujący swoje oferty u ponad dwunastu afiliantów. Jedyny model rozliczania w tym przypadku to wynagrodzenie od udzielonej sprzedaży pożyczki, a na każdej z nich zarobimy od 120 zł do 160 zł.

 

Stawki CPL dla 10 wybranych pożyczek pozabankowych w 21 sieciach afiliacyjnych i programach partnerskich. Dane za luty 2018 r.

 

 

Stawki CPS dla 10 wybranych pożyczek pozabankowych w 21 sieciach afiliacyjnych i programach partnerskich. Dane za luty 2018 r.

 

  

Jak zauważyć można w powyższych tabelkach różnice w stawkach w skrajnych przypadkach mogą wynieść nawet powyżej 300 %.  Oczywiście zalecamy dokładne zapoznanie się z warunkami każdego zlecenia takimi jak definicje leada i sprzedaży, warunki walidacji itp. Jeśli jako wydawca pozyskujecie ruch na określone kampanie koniecznie porównujcie ich stawki, może się okazać, że pracując z innym partnerem jesteście w stanie zarobić znacznie więcej. Dane na temat stawek w ponad 3000 kampaniach różnych sieci afiliacyjnych i programów partnerskich znajdziecie w naszej porównywarce, jednak wyłącznie przy wykupieniu dostępu premium. Jeśli chcielibyście przetestować tę funkcjonalność zarejestrujcie się tutaj - https://properad.pl/users/register i napiszcie na kontakt@properad.pl.