ProperAd.pl

  • Traffic Watch Dog

SORTUJ WEDŁUG

W erze cyfrowej, e-commerce stał się nieodłącznym elementem rynku globalnego. Rozwój technologii mobilnych sprawił, że zakupy online stały się jeszcze łatwiejsze i bardziej dostępne. Aplikacje mobilne, jako narzędzia handlu elektronicznego, przyczyniają się do znaczącego wzrostu sprzedaży i poprawy doświadczeń klientów. W niniejszym artykule przyjrzymy się, jak aplikacje mobilne sprzyjają rozwojowi e-commerce.

W dzisiejszych czasach marketing afiliacyjny stał się niezwykle popularnym narzędziem zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla marketerów. Polega on na partnerstwach pomiędzy firmami a osobami lub innymi przedsiębiorstwami, które promują ich produkty lub usługi w zamian za prowizję. W miarę jak technologia rozwija się, marketing afiliacyjny również ewoluuje, a jednym z kluczowych elementów tej ewolucji jest wykorzystanie sztucznej inteligencji. W tym artykule dowiemy się, jak można skorzystać z SI w marketingu afiliacyjnym.

Marketing jest procesem, w którym przedsiębiorstwo próbuje dotrzeć do swoich klientów poprzez różne strategie i działania. Celem marketingu jest zwiększenie sprzedaży produktów lub usług, zwiększenie świadomości marki i budowanie lojalności klientów. W dzisiejszych czasach marketing stał się niezbędnym elementem działalności każdej firmy.

Opublikowane: 03.01.2023

Na rynku afiliacyjnym, podobnie jak w wielu innych branżach, zdarzają się przypadki oszustw. Oszuści mogą wykorzystywać różne metody, aby wyłudzić pieniądze lub uzyskać korzyści ze współpracy z afiliantami. Oto kilka przykładów takich oszustw:

Marketing afiliacyjny ułatwia promowanie firmy, jej wyrobów bądź usług. Promocja ta przybiera formę w postach na blogu, promocji wśród internetowych influencerów bądź dzielenie się linkiem polecającym między przyjaciółmi i rodziną. Ostatnio jednym z głównym kanałów marketingu afiliacyjnego zostały media społecznościowe.

Optymalizacja wyników wyszukiwnia to podstawowa strategia marketingowa dla  firm i osób chcących przyciągnąć uwagę odbiorców , zwiększyć swój traffic i rozwijać swoją działalność internetową . Jednakże  optymalizacja wyszukiwania może być trudnym procesem, jeśli nie wiesz wiesz czym jest SEO I SEM

Oba sposoby optymalizacji wyników wyszukiwania mogą wydawać się indentyczne, jednakże są to dwa bardzo różne podejścia do optymalizacji wyszukiwania. Jeśli używasz zamiennie terminów SEM i SEO i nie znasz różnic między nimi, nie będziesz w stanie osiągnąć lepszych wyników wyszukiwania swojej witryny w wyszukiwarce.

Marketing szeptany ma miejsce, gdy zainteresowanie konsumenta produktem lub usługą firmy znajduje swoje  odzwierciedlenie w jego codziennych rozmowach. Zasadniczo jest to bezpłatna reklama wywołana doświadczeniami klientów - i zwykle coś, co wykracza poza to, czego się spodziewali. Marketing szeptany może być wspierany przez różne działania promocyjne firm, celem popularyzacji produktu bądź usługi wśród konsumentów. Obecnie marketing szeptany obejmuje obejmuje nie tylko marketing szeptany w rozumieniu tradycyjnym, lecz również  wirusowy, blogi, oraz emocjonalne wpisy w mediach społecznościowych.

Opublikowane: 31.01.2021

Znaczenie e-handlu objawiło się w dobie pandemii koronawirusa. Czy Twoja firma i marketing online jest na to gotowy?  Tam, gdzie kiedyś e-commerce był trendem, teraz jest koniecznośćią. Zapotrzebowanie na sklepy internetowe rosło tak szybko, jak pandemia COVID-19.

Rok 2020 był dla wszystkich rokiem przełomowym na wielu płaszczyznach. Nie tylko w wydarzeniach światowych, ale również w marketingu. Jak każdy rok, także i ten obfitował w sukcesy oraz porażki polskich i zagranicznych firm. W niniejszym artykule chcielibyśmy przedstawić Wam naszą subiektywną listę,  marketingowych porażek oraz sukcesów mijającego właśnie roku.

Rok 2020 zmienił wszystko. Pandemia korona wirusa wywróciła cały świat do góry nogami. Z pewnym uśmiechem na twarzy można zajrzeć do ubiegłorocznych zapowiedzi i planów odnośnie trendów w marketingu internetowym na ten rok. Począwszy od wykorzystania sztucznej inteligencji, wykorzystanie wyszukiwania głosowego czy też wykorzystania chat botów na pełną skalę. Pandemia zmieniła wszystko o 360 stopni. Obecnie wszystko jest loterią i zgadywanką. Mimo to w niniejszym artykule postaramy się zastanowić jakie zmiany mogą zajść w marketingu online w 2021 roku.  

Podcast jest znany internautom od wielu lat, jednakże w ostatnim czasie przeżywa on swój prawdziwy renesans. Ta forma przekazu audio największą popularność ma w USA, jednakże powoli dociera on także do Europy (w tym i do naszego kraju). Tematyka podcastów jest różnorodna: począwszy od zdrowego odżywiania, porad kulinarnych czy nauki języków obcych. Nie inaczej jest z tematem marketingu i sprzedaży. W niniejszym artykule, chcielibyśmy przedstawić Wam najlepsze naszym zdaniem podcasty z tej dziedziny, których warto posłuchać.

Opublikowane: 02.11.2020

W ostatnim czasie wirtualni influenserzy wywołali prawdziwą rewolucję w marketingu internetowym i social mediach. Na ich temat powstały już artykuły w takich magazynach jak Forbes, The New York Times czy Adweek.  Mimo swojej cyfrowej postaci wirtualni influenserzy z marszu stali się modelami, ambasadorami znanych marek i firm czy też kreatorami smaku i wizerunku w social mediach. Największą karierę zrobili oni na Instagramie. Profile takie jak Bermuda czy KFC guy biją rekordy popularności i wpływają na szerokie grono followersów 

Opublikowane: 27.10.2020

W dobie obecnej pandemii wielu z nas ma większą ilość wolnego czasu. Ponieważ swoją mobilność musimy ograniczyć do minimum, większość czasu spędzamy w domu. Jednym z pierwszych pomysłów przychodzących nam do głowy jak go zagospodarować jest nadrobienie zaległości filmowych czy serialowych. Warto jednak poświęcić ten czas na pogłębianie swojej wiedzy i zdobywanie nowych umiejętności. W obecnych czasach posiadając dostęp do Internetu, nauczenie się czegoś od zera nie jest problemem. W niniejszym artykule przedstawimy najlepsze naszym zdaniem kursy online z dziedziny marketingu. Oprócz zdobycia nowej wiedzy i umiejętności, niewątpliwie poprawią również nasze CV.

Wielu reklamodawców jak i wydawców działając w branży afiliacyjnej buduje wielomiesięczne strategie marketingu afiliacyjnego. Cel jest jeden: skuteczne promowanie produktów i usług. Jednakże walka o dotarcie do docelowej grupy odbiorców i potencjalnego klienta może być długotrwała. Przyjęcie odpowiedniej strategii marketingowej dla wielu firm jest procesem długotrwałym. U wielu powoduje to frustracje i rozczarowanie, przez co wiele początkujących osób rezygnuje już na starcie przez co traci szansę na potencjalne źródło zarobku. W niniejszym artykule chcielibyśmy przedstawić Wam kilka wskazówek, jak odnieść sukces w afiliacji.

     Ponad pół roku temu koronawirus wywrócił nasze życie do gory nogami. Począwszy od dystansu społecznego, obowiązku noszenia maseczek czy dezynfekcji rąk , światowa pandemia jest czymś czego na początku roku nikt z nas się nie spodziewał.  Efekty covid-19 uderzyły nie tylko w relacje międzyludzkie, lecz również w firmy. Na szczęście istnieją możliwości i działania marketingowe, które mogą pomóc nam wzmocnić pozycję naszej firmy w dobie kryzysu.

W chwili gdy chcesz rozpocząć swoją przygodę z marketingiem afiliacyjnymi spotykasz się  z wieloma pojęciami, z którymi nie miałeś do tej pory do czynienia. Słowa typuk afiliacja, CPS czy CPL brzmią dla nas obco? Nic nie szkodzi!  W tym celu przygotowaliśmy dla Was słownik marketingowca afiliacyjnego. Pojęcia w nim zawarte,  opisane prostym i klarownym językiem, aby mogli z niego skorzystać początkujący wydawcy, reklamodawcy, ale nie tylko.

W marketingu powszechnie znane są pojęcia takie jak greenwashing czy pinkwashing. Łączą się one ze zjawiskiem w którym przedsiębiorstwo bądź marka w swojej reklamie odwołuje się do teraźniejszej sytacji globalnej, wykorzystując ją by sprzedać swoją usługę, bądź produkt. Często są uwypuklane bądź też wymyślane cechy usługi bądź produktu, których wykorzystanie wspomoże bądź uchroni konsumenta w trudnej rzeczywistosći. Z podobnym zjawiskiem mamy do czynienia w obecnej sytuacji pandemii coronawirusa. Co raz częściej nazywane jest ono covid-washing.

Opublikowane: 31.07.2020

Prowadząc działalność w Internecie na pewno jesteś świadom dużego oddziaływania reklam proponowanych przez Google Stanowią one większość przychodów największej na świecie wyszukiwarki internetowej. Jakie są różnicy pomiędzy tymi systemami reklamowymi?

Opublikowane: 15.07.2020

Obok angielskiego , francuski jest najpopularniejszym językiem na terenie Unii Europejskiej. Posługują się nim nie tylko Francuzi czy inni mieszkańcy państw francuskojęzycznych, lecz również obywatele Rumunii Grecji czy Irlandii.  W ostatniej części naszej serii artykułów o językach obcych w marketingu, przygotowaliśmy dla Was zbiór słówek i pojęć w języku francuskim, które przydatne są w marketingu. Jeżeli Waszym zdaniem w poniższym spisie, dajcie proszę nam znać w komentarzach.

 

Opublikowane: 30.06.2020

Język hiszpański jest drugim najpowszechniej używanym językiem na świecie. Jest on językiem ojczystym około 700 miliona ludzi na świecie oraz językiem urzędowym wielu organizacji i urzędów międzynarodowych. Co raz częściej przydaje się on także w prowadzeniu i działalności marketingowych produktów i usług. Tak jak w poprzednich odsłonach naszych artykułów także i w niniejszym tekście przygotowaliśmy dla Was zbiór słówek i pojęć w języku naszych zachodnich sąsiadów, które przydatne są w marketingu. Jeżeli Waszym zdaniem w poniższym spisie, dajcie proszę nam znać w komentarzach.

Opublikowane: 08.06.2020

Znajomość języka obcego przydaje się w wielu aspektach naszego życia codziennego. Obecnie istotną rolę w biznesie odgrywa nie tylko język angielski. Jednym z przydatnych języków jest również język niemiecki. Jego znajomość  w marketingu przydatna jest nie tylko w pozyskiwaniu zagranicznych klientów, lecz również w poznawaniu najnowszych trendów i nowinek. Umiejąc niemiecki możemy czytać zagraniczne artykuły, e-booki, blogi czy też obejrzeć szkolenia i webinaria. W niniejszym artykule przygotowaliśmy dla Was zbiór słówek i pojęć w języku naszych zachodnich sąsiadów, które przydatne są w marketingu. Jeżeli Waszym zdaniem w poniższym spisie, dajcie proszę nam znać w komentarzach.

 

Zarabianie i stabilność to jest bolesny problem dla projektów contentowych we współczesnym Internecie. Media i serwisy informacyjne mogą polegać na przychodach z natywnej reklamy i specjalnych projektów, integracji z sieciami reklamowymi. Blogerzy, którzy nie należą do kategorii „milionerów”, czekają na moment, w którym zapukają do nich przedstawiciele dużych marek. 

Wśród wydawców Admitad pojawia się coraz więcej projektów contentowych i blogerów (wydawca  jest właścicielem platformy internetowej lub źródła ruchu). Uważamy, że CPA jako model biznesowy jest idealny dla większości projektów contentowych jako skuteczny kanał osiągania zysków. W artykule opowiemy przykładami, jak to działa. 

 

 

Opublikowane: 06.04.2020

W obecnym świecie co raz częściej w wielu dziedzinach życia konieczna jest znajomość języka angielskiego. Kiedyś język jego  znajomość przydawała się w zagranicznych wyjazdach czy też zawieraniu znajomości z obcokrajowcami. Obecnie istotną rolę odgrywa on również w biznesie. Znajomość angielskiego w marketingu przydatna jest nie tylko w pozyskiwaniu zagranicznych klientów, lecz również w poznawaniu najnowszych trendów i nowinek. Umiejąc angielski możemy czytać zagraniczne artykuły, e-booki, blogi czy też obejrzeć szkolenia i webinaria. W niniejszym artykule przygotowaliśmy dla Was zbiór słówek i pojęć w języku angielskim, które przydatne są w marketingu. Jeżeli Waszym zdaniem w poniższym spisie, dajcie proszę nam znać w komentarzach.

Opublikowane: 11.03.2020 Kategoria: Marketing

Dokonywanie analizy otoczenia firmy, zwłaszcza rynku w której funkcjonuje jest jednym z podstawowych elementów jej działalności. Jej celem jest zbadanie czy obecne działania marketingowe i reklamowe przedsiębiorstwa są wydajne. Oprócz tego analiza ta powinna dostarczyć wskazówki jak poprawić jej efektywność. Poniżej omówimy przykładowy schemat audytu marketingowego oraz pytania na które powinna odpowiedzieć.

Poniższy tekst napisany został przez pracowników sieci afiliacyjnej Admitad i udostępniamy go za pozwoleniem osób reprezentujących tąże sieć.

Opowiadamy o konsekwencjach zmiany reguł Google Chrome dotyczących plików cookie użytkowników.

Programiści Google Chrome zmieniają zasady śledzenia działań użytkowników w sieciach reklamowych. Od 4 lutego tego roku  przeglądarka będzie blokować pliki cookie, jeśli nie mają one parametrów potwierdzających bezpieczeństwo, a od roku 2022 r. w przeglądarce Google Chrome śledzenie działań i ruchów użytkowników między stronami za pomocą plików cookie będzie całkowicie zablokowane. W rezultacie reklamodawcy nie będą mogli wyświetlać spersonalizowanych reklam na różnych witrynach internetowych. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

 

 

 

 

 

Opublikowane: 21.10.2019 Kategoria: Dla Reklamodawcy

Obecnie jednym z najczęstszych obszarów działań sprzedażowych i marketingowych jest Internet. Jego niewątpliwym atutem jest możliwość trafienia do szerokiego grona odbiorców. Jednakże z powodu łatwej dostępności charakteryzuje się dużą on konkurencyjnością. Stąd aby odnieść sukces w sprzedaży i marketingu internetowym niewątpliwie potrzebny jest spójna strategia działania. Okazuje się, że nieefektywne kampanie reklamowe (a co za tym idzie niskie przychody ze sprzedaży) są wynikiem błędnych działań samych reklamodawców. W niniejszym tekście przybliżymy najczęstsze z nich.

W momencie gdy chcemy rozpocząć swoją przygodę z marketingiem afiliacyjnymi spotykamy się  z wieloma pojęciami, z którymi nie mieliśmy do tej pory do czynienia. Słowa takie jak afiliacja, CPS czy CPL brzmią dla nas obco.  W tym celu przygotowaliśmy dla Was najważniejsze pojęcia i skróty, które wiążą się z afiliacją. Są one opisane prostym i klarownym językiem, aby mogli z niego skorzystać początkujący wydawcy, reklamodawcy, ale nie tylko.

Opublikowane: 09.08.2019 Kategoria: Marketing

Prowadząc działania marketingowe warto dążyć do ich optymalizacji. Jedną z metod optymalizacji , czyli zwiększenia efektywności działań reklamowych są testy A/B. W niniejszym tekście przyjrzymy się bliżej tej metodzie.

Do zadań każdego marketera należy ciągła edukacja, śledzenie nowinek i trendów. W tym celu warto śledzić prasę branżową, książki czy też tematyczne spotkania i warsztaty. Dobrym źródłem nowości z dziedziny marketingu są również blogi internetowe.

 W dzisiejszym artykule przedstawiamy Wam zestawienie najlepszych naszym zdaniem blogów poświęconych marketingowi. Jest to nasze subiektywne zestawienie, dlatego też Waszym zdaniem może jakiegoś bloga w nim brakować. Jeśli tak, to koniecznie dajcie nam o tym znać w komentarzach!

W dzisiejszych czasach osoby rozpoczynające swoją przygodę z marketingiem swoją wiedzę czerpią głównie z Internetu. Oprócz tego popurarne jest także uczestniczenie w różnego rodzaju szkoleniach, kursach, wykładach czy też webinariach. Jednakże warto również czerpań doświadczenie i praktyktować wiedzę zawartą w tradycyjnych źródłach, czyli książkach.  

W niniejszym artykule przygotowaliśmy dla Was zestawienie 7 książek o marketingu, z którymi powienien każdy się zapoznać. Jest to ranking czysto subiektywny,  Jeśli waszym zdaniem powinny się w nim znaleźc także inne pozycje, dajcie nam o tym znać w komentarzach.

Koniec standardowej reklamy banerowej wieszczyło już wielu. Internauci coraz częściej korzystają z oprogramowań blokujących niechciane reklamy, wychodzą nowe regulacje prawne. Mimo to display jest najpowszechniejszą reklamą internetową stosowaną przez firmy. Stworzenie skutecznej kreacji sprzedażowej wymaga nie tylko znajomości podstawowych wytycznych projektu, lecz również wiedzy jak zaprojektować baner reklamowy w taki sposób aby zachęcił do jego kliknięcia i sprzedaży reklamowanego przez siebie produktu.

Opublikowane: 31.05.2019 Kategoria: Afiliacje

Marketing afiliacyjny jest jednym z najstarszych sposobów prowadzenia marketingu online. Mimo to w wielu daje budzi negatywne odczucia. Często jest on postrzegany jako sposób na pobieranie od firm niebotycznych kwot pieniędzy za pozyskanie nieokreślonej bazy ( ruchu) ewentualnych klientów. Głównym powodem tego typu stwierdzeń jest niewystarczające zrozumienie zasad, którymi kieruje się marketing afiliacyjny. W tym tekście postaramy się przyjrzeć kilku krążącym o nim mitom.

Opublikowane: 28.05.2019 Kategoria: Marketing

Jednym z najpopularniejszych trendów ostatnich lat, które możemy zaobserwować w marketingu jest content marketing. Jeszcze kilka lat temu praca agencji reklamowych czy też działów marketingowych polegała głównie na wymyślaniu prostych i chwytliwych haseł zachęcających konsumentów do zakupu konkretnego produktu. Obecnie działania marketingowe i szeroko pojęta promocja to szereg rozbudowanych działań nakierowanych na zawarcie długotrwałych relacji z klientem. W tym celu stosuje się właśnie marketing treści.

Wśród kilkuset kategorii jakie wybrać można w naszej wyszukiwarce jedna cieszy się szczególnym zainteresowaniem branży afiliacyjnej. Szybka gotówka, a więc pożyczki pozabankowe, to zdecydowanie najczęściej spotykana w panelach sieci afiliacyjnych grupa produktowa. Przyjrzyjmy się więc jej bardziej dokładnie. Wszystkie dane użyte podczas tworzenia poniższego tekstu pochodzą z porównywarki afiliacyjnej ProperAd.pl na dzień 24.04.2019.

Wśród branż, które wyraźnie zaznaczają swoją obecność w sieciach afiliacyjnych, nie można pominąć turystyki. Programy partnerskie dotyczące podróży pojawiają się coraz częściej, a ich zróżnicowanie tematyczne wskazuje na ogromny potencjał rozwoju tej branży w afiliacji. Towarzyszące kategorii travel duże pieniądze i coraz większa konkurencja na tym rynku sprawiają, że związane z nią kampanie są wręcz stworzone do promocji afiliacyjnej. Dane użyte do przygotowania poniższego tekstu pochodzą z porównywarki afiliacyjnej ProperAd.pl i przedstawiają stan na 11.04.2019 r.

Jeśli prowadzisz firmę, która pozyskuje klientów za pomocą internetu prędzej czy później usłyszysz o afiliacji. I dobrze, bo powinieneś. Nie ważne czy prowadzisz lokalną firmę, czy też wielkie międzynarodowe przedsiębiorstwo - marketing afiliacyjny może okazać się właśnie tym, czego potrzebuje Twój biznes, aby pozyskiwać klientów.

Sprawdzaliśmy już jak w afiliacji wygląda e-commerce (więcej tutaj: https://properad.pl/artykul/70/E-commerce-w-afiliacji-marzec-2019) branża usług B2B (https://properad.pl/artykul/69/B2B-w-afiliacji-czyli-jakie-produkty-dla-firm-sa-promowane-za-po) oraz produkty bankowe (https://properad.pl/artykul/65/Produkty-bankowe-w-afiliacji-luty-2019). Teraz sprawdźmy czy równie aktywnie w programach partnerskich reklamuje się branża ubezpieczeniowa. Wszystkie dane użyte do przygotowania poniższego zestawienia  pochodzą z bazy porównywarki afiliacyjnej ProperAd.pl i przedstawiają stan na 28 marca 2019 roku.

Porównywarki cen, Google Ads i reklamy w social mediach to obecnie najpopularniejsze kanały promocji dla sklepów internetowych. Przy takich rozwiązaniach afiliacja może być wyjściem najmniej ryzykownym, gdyż umożliwia reklamodawcy rozliczanie się za efekt (na przykład jako procent wygenerowanego zamówienia) i nie generuje stałych, dodatkowych kosztów. Dlatego coraz częściej w sieciach afiliacyjnych możemy spotkać kampanie sklepów internetowych. I to nie tylko znanych, dużych marek. Porównamy dla was 857 kampanii, pochodzących od 622 reklamodawców z branży e-commerce (sklepy internetowe). Wszystkie dane użyte do przygotowania poniższego zestawienia  pochodzą z bazy porównywarki afiliacyjnej ProperAd.pl i przedstawiają stan na 22 marca 2019 roku.

               Afiliacja to nie tylko rynek B2C, choć oferty tego typu zdecydowanie w niej dominują. Coraz częściej również firmy kierujące swoje kampanie do innych biznesów decydują się na programy partnerskie. Jakie produkty z tego sektora można napotkać w sieciach afiliacyjnych i co ważniejsze ile można na nich zarobić? Dowiesz się z poniższego zestawienia.

 

 

Coraz więcej e-sklepów stosuje afiliację jako kanał sprzedaży. Reklamodawcy uważają afiliację za jeden z najskuteczniejszych typów reklamy internetowej, w którym reklamodawca płaci za reklamę dopiero wtedy, kiedy konsument już dokonał zakupu i odebrał swoją paczkę. Dlatego model CPA (cost per action) jest taki popularny wśród firm z branży fashion. Admitad – globalna sieć programów partnerskich – wyjaśniła, co wpływa na sukces w afiliacji e-sklepów z branży fashion.

Jeśli chodzi o pierwsze zimowo-wiosenne półrocze – marzec zdecydowanie jest królem branżowych eventów. Niekoniecznie ze względu na ich ilość, ale z pewnością na jakość. W marcu czekają więc na was 4 niesamowicie interesujące konferencje, odbywające się w 4 dużych miastach Polski. Może się zdarzyć, że z różnych przyczyn nie będziecie mogli odwiedzić ich wszystkich – chociażby dlatego, że bilety na tego typu imprezy są dość drogie. Dlatego przybliżymy wam poniżej cztery konferencje, które będą odbywały się w nadchodzącym miesiącu. Może dzięki temu wybierzecie tą, w której koniecznie musicie wziąć udział?:)

Kiedyś aby Twój biznes pojawił się w wyszukiwaniach wystarczyło dodać odpowiednie tagi i dobrze eksponować właściwe słowa kluczowe. Potem coraz dokładniejsze algorytmy wymagały tworzenia wartościowego contentu i coraz bardziej zaawansowanych działań w obszarze SEO. Dziś doskonalone przez lata wyszukiwanie semantyczne jest teraźniejszością i wymaga jeszcze więcej starań aby potencjalni klienci znaleźli nas w wynikach wyszukiwania. Czym jest wyszukiwanie semantyczne i co zrobić aby nie zostać za nim w tyle?

Jakie produkty bankowe są najchętniej promowane w afiliacji? Jakie modele rozliczeń można spotkać przy kampaniach reklamujących bankowe usługi? Jak wysokie stawki oferują Banki swoim wydawcom? Postanowiliśmy sprawdzić dla was jak branża bankowa radzi sobie w programach partnerskich. Wszystkie dane użyte do przygotowania poniższego zestawienia  pochodzą z bazy porównywarki afiliacyjnej ProperAd.pl i przedstawiają stan na 12 lutego 2019 roku.

 

Kiedyś ludzi wymyślających niestworzone historie nazywało się z przekąsem „bajkopisarzami”. Teraz powiedzieć można, że mają marketingową smykałkę. Storytelling we wszystkich jego formach to teraźniejszość, ale i przyszłość, działań marketingowych. Bo zwykłych reklam po prostu wyprodukowaliśmy już za dużo...

Od dziesięcioleci jesteśmy świadkami niesamowicie szybkiego rozwoju techniki. Przewidywania części twórców filmów science fiction spełniły się dużo szybciej niż pierwotnie zakładano, a używane dziś codziennie urządzenia nawet nie śniły się poprzednim pokoleniom. Sztuczna inteligencja jeszcze niedawno kojarzyła się z androidami, a już od jakiegoś czasu mamy z nią do czynienia na wielu płaszczyznach, w tym także, a może głównie – w promocji i reklamie. Jak wykorzystują  sztuczną inteligencje działy marketingu?

Większość osób trudniących się marketingiem jest świadoma jakie znaczenie przy tworzeniu i realizacji strategii marketingowych ma gromadzenie i analizowanie danych. W erze Big Data szczególnej wagi nabiera samo wyodrębnienie z oceanu danych tych najistotniejszych i odpowiednie ich wykorzystanie.  Czym więc jest wszechobecne Big Data oraz co wnosi do działań marketingowych? O tym opowiemy poniżej.

Prognozowaliśmy już na temat tego co czeka afiliację i branżę performance w 2019 roku. Teraz te same pytania zadamy odnośnie online marketingu. W co należy inwestować jeśli chodzi o marketing internetowy? Jakie trendy dostrzegają eksperci? Przygotowaliśmy dla was przegląd tych najważniejszych.

Kończy się rok 2018, a że pracujemy w branży w której myśli się przyszłościowo wszyscy zastanawiają się już co dalej. Coraz więcej pojawia się też prognoz na 2019 rok. Sieci, agencje marketingowe czy podmioty poświęcone mediom czują się w obowiązku opowiedzieć co takiego widzą w szklanej kuli odnośnie nadciągającego roku. Wśród tych wróżb nie zabraknie cennych rad i ogólnikowych pewniaków, my jednak poszukamy dla was co bardziej konkretnych perełek i przedstawimy je obok naszych typów na rok 2019.

Opublikowane: 12.12.2018

Z kodów rabatowych korzystamy wszyscy. Oprócz specjalnych serwisów można je znaleźć na serwisach producentów, otrzymać w zamian za zapisanie się do newslettera czy przy okazji akcji promocyjnej danej marki. Portale z Cashbackami to natomiast coś nowego. Dopiero pojawiają się na polskim rynku, a użytkownicy nie są  pewni czy i jak działają. Czym różnią się cashbacki od kodów rabatowych? Jak obie te formy „kuszenia” klientów wiążą się z branżą afiliacyjną? Spróbujemy zastanowić się w poniższym tekście.

 

Opublikowane: 06.12.2018 Kategorie: Afiliacje Ciekawostki

Pod koniec roku zawsze zastanawiamy się co przyniesie ten nowy, nadchodzący. Tak było też rok temu, kiedy żegnaliśmy rok 2017. To, że 2018 w afiliacjach będzie przełomowy wiedzieli w branży wszyscy. Przecież o wejściu w życie założeń RODO słuchaliśmy już od 2016 roku. Nikt chyba jednak nie przewidział, że w branży afiliacyjnej wydarzy się aż tyle…

Pisaliśmy już kto jest kim w afiliacji (więcej na ten temat znajdziecie tutaj - https://properad.pl/artykul/45/Kto-jest-kim-w-Afiliacji-czyli-zaleznosci-zachodzace-pomiedzy-po), zapomnieliśmy jednak omówić najważniejszej grupy spośród działających w afiliacji podmiotów – wydawców.  Bez przedstawicieli tej grupy programy partnerskie nie miałyby racji bytu, a jest ona bardzo różnorodna. Nie ma jednego przepisu na to kim powinien być wydawca. Sprawdźmy więc w jaki sposób pozyskuje się kliki, leady czy też inne efekty, za które reklamodawcy chcą się rozliczać.

W poprzednim artykule (który znaleźć można tutaj https://properad.pl/artykul/54/Dlaczego-uzytkownicy-opuszczaja-swoje-koszyki-Co-mozesz-zrobic-z) pisaliśmy o problemie porzuconych koszyków zakupowych. Wypunktowaliśmy także aż 22 przyczyny tego zjawiska, a z pewnością jest ich znacznie więcej. W tym tekście zastanowimy się – co zrobić aby odzyskać potencjalnych klientów, którzy mimo zainteresowania ofertą opuścili nasz serwis.

Opuszczone koszyki to plaga e-biznesu. Jak donoszą różne źródła niedokończone zamówienia stanowią od 60 do nawet 80% wszystkich rozpoczętych transakcji. Oczywiście wszystko tutaj zależy od branży, cen i miliona innych elementów składających się na dany sklep, jedno jest jednak pewne – nie ma firmy, sprzedającej w internecie, której nie dotyczy ten problem.

Sieci Afiliacyjnych jest na rynku sporo i wciąż ich przybywa. Skąd więc wiadomo która z nich posiada w swoim portfolio najwięcej interesujących nas ofert? Nasza porównywarka powstała właśnie po to, aby osoby chcące zarabiać na działaniach afiliacyjnych miały dostęp do takich informacji bez konieczności rejestrowania i mozolnego przeklikiwania się przez panele poszczególnych sieci. Ale nie każdy ma dostęp premium do naszej platformy, który umożliwia korzystanie z tego przydatnego narzędzia. Postanowiliśmy więc spojrzeć na rynek z perspektywy małego wydawcy i ręcznie sprawdzić porfolio 30 znanych sieci afiliacyjnych. W poniższym tekście dowiecie się między innymi ile kampanii i z jakich branż proponują swoim partnerom.

Opublikowane: 30.10.2018 Kategoria: Marketing

Ze wszystkich działań marketingowych te klasyfikowane jako wirusowe są najbardziej interesujące. Dlatego, że to czy rzeczywiście będzie można zaliczyć je do tej kategorii okaże się dopiero po fakcie. Nieprzewidywalność tego jak ludzie zareagują na dany przekaz to nieodłączny element komunikacji wirusowej.  Jednak jeśli odbiorcy zaangażują się w projekt, sami stają się jego nośnikami, a efekty i zasięgi mogą okazać się zdumiewające.

Marketing internetowy, na którym oparta jest cała branża afiliacyjna, to najszybciej rozwijająca się odmiana marketingu. Aby nadążać za wciąż modyfikowanymi strategiami, wiedzieć jakich narzędzi używać aby optymalizować działania i w jaki sposób komunikować się z potencjalnymi i obecnymi klientami należy stale się dokształcać i śledzić trendy, również te zagraniczne. Aby ułatwić ten proces wszystkim tym którzy w branży performance dopiero zaczynają, albo po prostu nie mają czasu trzymać ręki na nowinkowym pulsie zamieścimy poniżej słowniczek pojęć związanych z marketingiem efektywnościowym, zaczynając od wyjaśnienia co to właściwie za dział marketingu.

Przy pierwszym kontakcie termin marketing automation wywoływać może lęk, zwłaszcza wśród osób zawodowo związanych z marketingiem. Czy jest to jakiś futurystyczny robot siedzący przy biurku czychając na ich posadę, czy też program wysyłający klientom dziesiątki automatycznych wiadomości marketingowych we wszystkich możliwych kanałach? Jak okazuję się przy nieco bliższym poznaniu bać marketing automation należy się tylko wtedy… kiedy się go nie stosuje.

Przeważnie lubimy kiedy nasze ciasteczka są mocno nadziane. Dżemem, kremem, galaretką lub innymi smakołykami. Sprawa ma się jednak zupełnie inaczej jeśli mówimy o plikach cookies. O „nadziewaniu” ostatnio w branży afiliacyjnej jest głośno – postanowiliśmy więc rozeznać się w temacie. W tym krótkim tekście spróbujemy opowiedzieć wam czym jest „cookie stuffing”, w jakich  i czemu stosowanie go jest nieetyczne?

Wspominaliśmy już kiedyś, że eventy dotyczące performance marketingu i branży e-commerce mają cykliczny charakter. Najwięcej ich znajdziemy w miesiącach jesiennych i wiosennych. Dlaczego? Bo pod koniec roku firmy nie mają na nie ani czasu ani budżetu, a w wakacje nie byłoby dla kogo ich organizować. Wśród popularnych eventowych miesięcy można jednak wskazać dwa szczególne – wrzesień i październik. Wrzesień za nami, za to październik dopiero się zaczyna - abyście mieli szanse wybrać te najbardziej dla was wartościowe wydarzenia przybliżymy wam kilka z nich.

 

Aby sieć afiliacyjna mogła funkcjonować, musi być w stanie ustalić skąd pochodzi dana konwersja (klick, lead, sprzedaż itp.). Na tej podstawie określa ona efektywność danego wydawcy i prowadzi z nim rozliczenia. Takie metody pozwalające indentyfikować akcje i konwersje ewoluowały wraz z całym rynkiem afiliacyjnym i obecnie dostarczają całego spektrum informacji już nie tylko o wydawcy, lecz także użytkowniku oraz medium i urządzeniu, na którym akcja została wykonana. Z jakich metod trackingowych korzystają afiliacje?  Spróbujemy przybliżyć wam ten temat w poniższym tekście.

Nasza codzienność się zmienia, a wraz z nią notorycznie zmieniają się też strategie marketingowe otaczających nas przedsiębiorstw. Podejście, które wczoraj było innowacyjne dziś może już nie wystarczać. Podobnie jak docieranie do klientów jednym kanałem, nawet jeśli sprawdzonym. I tak Multi Channel Marketing stał się odpowiedzią na potrzeby obecnych konsumentów, Omni Channel Marketing zaś – ripostą na Multi Channel Marketing… 

 

Inspiracją do poniższego tekstu była dyskusja, która odbyła się ostatnio na facebookowej grupie poświęconej branży finansowej w afiliacji. Temat (w znacznym uproszczeniu) zaczął się od pytania „Od kiedy Wydawca jest konkurencją dla sieci afiliacyjnej?”. I tutaj rozpętała się ciekawa rozmowa – bo jeśli potraktujemy temat teoretycznie, to afiliacja zarabia na wydawcach, nie powinni więc oni być dla niej konkurencją, a jednak często są. Dlaczego? Spróbujemy odpowiedzieć w poniższym artykuliku.

 O remarketingu pisaliśmy w zeszłym tygodniu – https://properad.pl/artykul/43/Remarketing-czym-jest-jak-go-uzywac-i-dlaczego-jest-taki-skutecz - ciężko byłoby jednak wyczerpać temat w jednym artykule. W tym tekście postaramy się przyjrzeć bliżej rodzajom remarketingu oraz odpowiedzieć na pytanie czemu tyle uwagi poświęca się teraz jego dynamicznej odmianie.

Jak powszechnie wiadomo koszt utrzymania klienta jest znacznie mniejszy niż koszt pozyskania nowego. Jednak przychody generowane na stałych klientach (przynajmniej w niektórych biznesach) mogą być znacznie mniejsze, niż te które wypracować możemy z nowymi konsumentami. Dzieje się tak z racji promocji, upustów lub samego faktu, że część naszych produktów lub usług klient już posiada. Remarketing poszedł w tej dziedzinie o krok dalej – znajdując grupę pośrednią - potencjalnych konsumentów o relatywnie niższym koszcie pozyskania, lecz z dużym potencjałem zakupowym.

Wakacje się kończą, zaczyna się natomiast sezon eventów w branży e-commerce, wiele z nich dotyczy również afiliacji. Gdzie w nadchodzącym miesiącu pojawić się trzeba koniecznie, a które wydarzenia można sobie odpuścić? Jakie atrakcje dla wydawców przygotowały sieci i reklamodawcy we wrześniu? Wrześniowy rozkład jazdy znajdziecie poniżej :)

Można pomyśleć, że afiliacja to wąska branża i, że promowanie jej w mediach społecznościowych jest trudne, jeśli nie niemożliwe. Nic bardziej mylnego. Jak pokazuje nam Facebook i fanpage sieci afiliacyjnych reklamować programy partnerskie w mediach społecznościowych jak najbardziej można, a wręcz trzeba!

Które sieci najlepiej wykorzystują to potężne medium? Które fanpage warto odwiedzać? Jak wygląda aktywność osób związanych z afiliacją na FB? I co łączy fanpage Afill.Me i ProPartnera? Mamy nadzieję, że poniższy tekst pomoże odpowiedzieć na te i inne pytania:)

 

Coraz częściej zwraca się uwagę, że sprzedaż nie jest wynikiem działania jednego źródła lecz metą długiej trasy pełnej punktów kontaktu klienta z danym produktem lub usługą. Istnieje wiele modeli określających, które z takich touchpointów będą najistotniejsze dla danej kampanii, w danej branży i przy założonych celach. Znajomość ścieżki zakupowej swoich klientów oraz określenie takich najlepszych modeli atrybucji to być albo nie być każdego Reklamodawcy. 

Opublikowane: 12.07.2018 Kategorie: Dla Reklamodawcy ProperAd.pl

Tam gdzie inwestowane są duże pieniądze, zawsze obecne będą oszustwa. Wyłudzanie wynagrodzeń od reklamodawców odbywa się na różne sposoby – od fałszywych kliknięć, przez formularze wypełnione fikcyjnymi danymi,  do używania „czyichś” danych osobowych. Ten ostatni rodzaj fraudów ma jeszcze większe znaczenie po 25 maja 2018 roku, a więc po wejściu w życie RODO. Od tego dnia bowiem wartość naszych danych, w materialnym ujęciu, poszła znacznie do góry. W poniższym tekście przyjrzymy się afiliacyjnym oszustwom i przedstawimy nowe narzędzie, które może okazać się rozwiązaniem problemu fraudów.

Jak rozwija się rynek afiliacyjny w Polsce? Czy sieci dodają do swoich ofert więcej kampanii czy też eliminują ich ilość? Czy reklamodawcy inwestują w programy partnerskie poszukując w nich skutecznej promocji ich produktów? Porównaliśmy archiwalne dane pochodzące z naszej porównywarki ProperAd.pl, aby sprawdzić jak ewoluuje afiliacja w Polsce od 2016 roku. W tym celu wybraliśmy 10 znanych sieci afiliacyjnych i zobaczyliśmy jak zmieniała się ilość udostępnianych przez nie kampanii. Poniższy tekst ma na celu określenie ogólnych trandów rozwoju rynku afiliacyjnego, a nie promowanie konkretnych programów partnerskich. Wszystkie dane przedstawione w poniższym tekście oraz na wykresach mają charakter poglądowy.

Słyszeliście kiedyś powiedzenie „kto ma wpływy ten ma władzę”? Idąc za influencer marketingiem powinniśmy powiedzieć „kto ma wpływ na internautów ten ma władzę”. I jak pokazują najnowsze badania tak właśnie jest. Kampanie przeprowadzone przy udziale Influencerów, a więc blogerów, vlogerów,  snapchaterów, gwiazd social mediów i wszelkich innych osób „poczytnych” w internecie biją rekordy popularności. Czemu? Bo im ufamy. W czasach gdy marki reklamowały się już w każdy możliwy sposób podejmując decyzje wolimy kierować się zdaniem ekspertów, ale takich, których znamy, lubimy i szanujemy. Tacy eksperci z wirtualnego sąsiedztwa to właśnie influencerzy i to oni często decydują ile i czego kupimy.

Które branże najczęściej promują się za pomocą programów partnerskich? Czy mają one swoje „ulubione” modele rozliczeń? Ile średnio zarabiało się w afiliacji w modelu CPA, CPL, CPS i CPL + CPS w poszczególnych branżach w kwietniu 2018 roku? Jeśli tak jak my jesteście ciekawi – zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem poniżej. Wszystkie dane pochodzą z archiwum porównywarki afiliacyjnej ProperAd.pl i ze względu na ogromne zróżnicowanie stawek i kampanii mają przybliżony charakter.

Pierwsza zasada afiliacji to „rozliczamy się za efekt”.  Jest to motto praktycznie wszystkich programów partnerskich, które swoje odbicie znajduje w oferowanych przez nie kampaniach, a konkretnie metodach ich rozliczania. Ale które z nich afiliacje lubią najbardziej i stosują najczęściej? Temat różnych modeli rozliczeń poruszaliśmy w osobnym artykule -  https://properad.pl/artykul/7/Walidacje-i-modele-rozliczen-w-kampaniach-marketingowych, dzisiaj chcielibyśmy sprawdzić jak sprawy się mają po pierwszych czterech miesiącach 2018 roku.

Jeszcze jakiś czas temu rynek afiliacji niepodzielnie należał do wielkich, multibranżowych graczy. Kilkaset różnych kampanii w jednym miejscu, bogate portfolio Reklamodawców – te atuty przyciągały całe rzesze Wydawców. Istnieją jednak branże które od początku nie czuły się najlepiej w dużych afiliacjach zarówno z punktu widzenia Wydawcy, jak też Reklamodawcy. Z myślą zarówno o profesjonalnych, pełnych pasji, właścicielach serwisów jak też Dostawcach mniej popularnych towarów i usług zaczęły więc powstawać mniejsze, wyspecjalizowane programy partnerskie. Kilka z nich omówimy w poniższym artykule.

Wchodzące w życie 25 maja 2018 roku postanowienia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. o ochronie danych wprowadza obowiązek prowadzenia rejestru nie tylko na administratorów danych osobowych. Podobny wymóg nałożony zostanie na podmioty przetwarzające dane osobowe. Rejestr kategorii czynności przetwarzania, bo taką nazwą opatrzony został ów rejestr, jest co prawda prostszą formą rejestru czynności przetwarzania danych – prowadzenie go jednak może być dla wielu podmiotów kłopotliwe.

 

Omawialiśmy już różne modele rozliczeń z którymi można spotkać się w sieciach afiliacyjnych i programach partnerskich. Przedstawiliśmy je jednak z teoretycznego punktu widzenia. Teoria i praktyka jednak nie zawsze się ze sobą pokrywają, zwłaszcza w przypadku marketingu afiliacyjnego. Dlatego tym razem chcielibyśmy spojrzeć na ten temat w bardziej praktyczny sposób i powiedzieć wam jak rozumieć modele rozliczeń, które afiliacje wam proponują.

Opublikowane: 26.03.2018 Kategorie: Dla Wydawcy Afiliacje

Często podkreślamy jak ważne dla każdego, kto zajmuje się promowaniem kampanii w internecie  powinno być porównywanie stawek w różnych sieciach afiliacyjnych. Tym razem jednak chcielibyśmy zwrócić uwagę na jeszcze jeden ważny aspekt zarabiania w afiliacjach – oferowane przez dany program partnerski stawki nominalne oraz realne stawki jakie wypłacają współpracującym z nimi wydawcom.  Jaka jest różnica między nimi i jakie czynniki musimy wziąć pod uwagę szukając realnych stawek? W poniższym tekście postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Często wspominamy o tym jak istotne dla wydawcy jest porównywanie stawek oferowanych za daną kampanie w różnych sieciach afiliacyjnych lub programach partnerskich. Tym razem postanowiliśmy pokazać wam jak bardzo takie wartości mogą się różnić w praktyce i co tak właściwie można znaleźć w ProperAd.pl jeśli ma się dostęp premium. Przedstawimy wam więc porównanie stawek afiliacyjnych dla produktu pożyczka pozabankowa. Wszystkie dane pochodzą z naszego serwisu i dotyczyć będą lutego 2018 roku.

Niezależnie od tego czy chcesz zacząć zarabiać w afiliacji, czy jesteś w tym starym wyjadaczem musisz odpowiednio dobrać program partnerski z którym pracujesz. A ponieważ ten rynek jest coraz większy i coraz bardziej dynamiczny trzeba brać pod uwagę coraz więcej komponentów. Poniższy tekst ma wyjaśnić czym mogą różnić się od siebie sieci afiliacyjne oraz wskazać najważniejsze czynniki jakie należy wziąć pod uwagę wybierając partnera do współpracy.

Pozycjonowanie, optymalizowanie, SEO – terminy, które słyszymy codziennie aż za często. Każdy kto obecnie trudni się marketingiem internetowym, nawet na własny użytek, musi nie tylko je znać, ale też rozumieć i wiedzieć jak najlepiej je wykorzystać. Dlaczego? Bo w przeciwnym wypadku nie istnieje dla wyszukiwarek internetowych. Jeśli powiedzenie „jeśli nie ma Cię na Facebooku to tak naprawdę nie istniejesz” przełożymy na branżę e-biznesu to mogłoby ono brzmieć „jeśli prowadzić firmę i nie ma Cię w Google to naprawdę nie sprzedajesz”.

Opublikowane: 21.02.2018 Kategorie: Marketing Ciekawostki

Content Marketing czyli marketing treści to termin, który śni się po nocach każdej osobie, która zajmuje się promocją. Czemu jest aż tak istotny, czy rzeczywiście warto w niego inwestować i przede wszystkim jakie korzyści może nam przynieść? Tymi tematami zajmiemy się w poniższym tekście. 

Zarówno strategia Customer Experience Management (CEM, CXM) jak Customer Relationship Management, którą omawialiśmy we wcześniejszym artykule (https://properad.pl/artykul/14/Customer-Relationship-Management-zalozenia-i-korzysci) stawiają klienta w centrum zainteresowania przedsiębiorstwa. Dostrzeżenie, że najważniejszym elementem tworzenia biznesu są współcześnie konsumenci jest bez wątpienia najistotniejszym punktem wspólnym obu tych koncepcji. Wywodzące się z tych samych założeń Zarządzanie Doświadczeniami Klientów oraz Zarządzanie Relacjami z Klientami w praktyce jednak znacznie się różni. W poniższym tekście postaramy się wskazać różnice pomiędzy CXM a CRM.

Pisaliśmy już we wcześniejszych tekstach o CRM (https://properad.pl/artykul/14/Customer-Relationship-Management-zalozenia-i-korzysci) oraz o Marketingu Relacji (https://properad.pl/artykul/15/Czym-jest-Marketing-Relacji-i-co-odroznia-go-od-Marketingu-Trans), w tym jednak chcielibyśmy zająć się tematem Customer Experience. Poniższy artykuł stanowił będzie wstęp do bardzo ważnego obszaru jakim jest współcześnie CX i CXM ( Customer Experience Management). Postaramy się omówić w nim najważniejsze pojęcia związane z tym nurtem, a w kolejnych tekstach zbadamy to zagadnienie bardziej szczegółowo.

Sieci afiliacyjne - słyszymy o nich na każdym kroku, jedni je kochają, inni nienawidzą, ale każdy, kto chce zajmować się promocją za pośrednictwem internetu powinien wiedzieć czym są, na czym zarabiają i do czego mogą okazać się przydatne. W tym tekście postaramy się przybliżyć tematykę programów partnerskich, sieci afiliacyjnych oraz innych podmiotów stanowiących rynek afiliacyjny. 

Pisaliśmy już o Closed Loop Marketingu i koncepcji CRM. Aby lepiej zrozumieć genezę tych strategii przyjrzymy się nurtowi z którego się wywodzą. Marketing Relacji, inaczej nazywany również marketingiem partnerskim, relacyjnym, powiązań lub związków, zastąpił klasyczne podejście transakcyjne zdobywając coraz większą popularność w latach 80tych i 90tych XX wieku. Podczas, gdy wcześniejszy nurt zajmował się głównie optymalizacją procesu produkcji Marketing Relacji nacisk położył na stworzenie i utrzymanie stałej więzi z klientem i partnerami.

Ostatnio staraliśmy się przybliżyć wam koncepcję Closed Loop Marketingu (https://properad.pl/artykul/13/Podstawowe-zalozenia-koncepcji-Closed-Loop-Marketing), która zwraca uwagę na kluczową rolę klienta w każdym przedsiębiorstwie.  Na tym założeniu opiera się również strategia CRM – Customer Relationship Management, a więc zarządzanie relacjami z klientem. Tam, gdzie CLM mówi o kooperacji działów marketingu i sprzedaży, w celu poznania zachowań klientów, CRM idzie o krok dalej stawiając relacje z klientami na czele praktycznie wszystkich obszarów działalności firmy. Poniżej postaramy się przedstawić podstawowe założenia tej jakże istotnej współcześnie koncepcji.

 

Koncepcja Closed Loop Marketing, a więc marketingu zamkniętej pętli, przez długi czas miała wydźwięk głownie teoretyczny. Powodem były trudności z powiązaniem pracy różnych działów przedsiębiorstwa. Obecnie technologia pozwala każdej firmie bez większych problemów wcielić ją w życie. I choć nie w każdym przypadku jej efekty będą równie spektakularne to z pewnością stosowanie jej może znacznie poprawić wyniki finansowe większości biznesów. Czym jest Closed Loop Marketing i jakie korzyści może przynieść wprowadzenie założeń tej koncepcji? Tym właśnie zajmiemy się w tym tekście.

 Skuteczne inwestowanie w marketing nie jest zadaniem łatwym ani na poziomie tworzenia kampanii, ani wyboru najbardziej efektywnych kanałów jej dystrybucji. W XXI wieku reklamy są dosłownie wszędzie przez co odbiorca ma ich przesyt i poświęca im znacznie mniej uwagi. Aby przekaz był skuteczny trzeba potencjalnego klienta czymś zaciekawić lub zaskoczyć, a nawet jeśli naszej reklamie uda się wywołać taką reakcję, nie gwarantuje to jeszcze, że zainteresowana osoba zechce skorzystać z naszych usług lub zakupić nasz produkt. A przecież zainwestowany przez nas kapitał musi się zwrócić. Poszukując jak największego zysku należy stale monitorować rentowność kampanii marketingowych oraz kanałów przez które były one emitowane. Technologia pozwala nam obecnie gromadzić bardzo dokładne dane na temat zachowań klientów. W jaki sposób wykorzystać te dane do pomiaru skuteczności podjętych przez nas działań marketingowych? Poniżej przedstawimy kilka wskaźników, które powinien stosować każdy reklamodawca.

W przypadku każdej działalności należy stale monitorować sytuacje biznesową i szukać możliwości, aby ją poprawić. Najprostszą metodą jest sprawdzanie jakie są efekty podjętych przez nas aktywności oraz które z nich przynoszą nam największe zyski. Posiadając taką informację możemy skoncentrować kapitał właśnie na tych, najbardziej opłacalnych działaniach.  Mierników, których można użyć w tym celu jest bardzo wiele – warto więc wybrać te, które najlepiej odpowiadają naszej branży i używanym narzędziom. W poniższym tekście omówimy kilka podstawowych, najbardziej użytecznych dla osób zarabiających na promowaniu kampanii.

Każdy kto zarabia poprzez promowanie kampanii wie, że najważniejszym czynnikiem, decydującym o tym, kto będzie naszym partnerem biznesowym jest wysokość walidacji. Stawki oferowane przez reklamodawców mogą skusić wydawcę na początku, ale to procent akceptów zaważy o tym czy będziemy mogli mówić o długiej i owocnej współpracy. Co kryje się pod pojęciem walidacji i jakie są modele rozliczeń w kampaniach marketingowych? Tym właśnie zajmiemy się w poniższym tekście.

W naszych czasach nic już nas nie dziwi, a przynajmniej zdarza się to niezwykle rzadko. Tym ciekawszym zjawiskiem jest crowdfunding, któremu poświęcony zostanie poniższy tekst. Dlaczego ciekawszym? Bo przeczącym stereotypom. Buszując w internecie na każdym kroku spodziewamy się, że ktoś będzie chciał nas oszukać lub naciągnąć, tym czasem rozwój tej formy finansowania projektów pokazuje, że równie wiele jest osób chcących pomagać, wspierać i inwestować. 

Temat zmian, które czekają nas w związku z wprowadzeniem w życie założeń Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (tzw. RODO) poruszyliśmy już we wcześniejszym artykule. 

Poniżej omówimy kolejne 5 pytań z listy zaprezentowanych przez GIODO. 

Pamiętajmy, że na przygotowania mamy coraz mniej czasu - nowe przepisy obowiązywać będą już od 5 maja 2018 roku.

Już niedługo, bo 25 maja 2018 roku, zaczniemy bezpośrednio stosować założenia Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (tzw. RODO).

Ze względu na wiele niejasności jakie niosą za sobą te zmiany Generalny Inspektorat Ochrony Danych Osobowych (GIODO) przygotował listę 17 pytań, które mają pomóc administratorom danych osobowych ocenić ich gotowość do wprowadzenia do ich biznesów nowych przepisów.

Z myślą zarówno o tych, którzy o RODO wiedzą wszystko (aby mieli okazję się sprawdzić), jak też o tych, którzy jeszcze nie wiedzą nic (żeby zapoznali się z tematem) poniżej omówimy 10 z 17 pytań zaprezentowanych przez GIODO.

Jeśli dany reklamodawca lub sieć afiliacyjna zdaje sobie sprawę jak ważne jest utrzymywanie dobrych relacji z wydawcami – będzie oferował im bonusy i organizował dla nich konkursy. Dlaczego? Bo takie działania zwiększają lojalność i wpływają na pozytywne postrzeganie partnera. Przy tak dużej konkurencji na rynku o tym jakie produkty będzie promował wydawca decyduje już nie tylko wysokość stawki, ale cały zestaw czynników. Konkursy i bonusy mogą stanowić element dodatkowy, który przeważy szalę podczas procesu decyzyjnego. 

Opublikowane: 22.11.2017 Kategoria: ProperAd.pl

 Trafiłeś na stronę naszego serwisu , i bardzo nas to cieszy :), ale czy wiesz co, dla kogo i po co ten serwisu oferuje? Jeśli tak – jest nam miło, jeśli nie – ten krótki tekst pomoże Ci poznać ProperAd.pl trochę lepiej. 

Od drugiej połowy września do końca listopada, a także w marcu i kwietniu, mamy sezon na eventy związane z marketingiem. Nagromadzenie ich w tych terminach nie jest przypadkowe – od początku czerwca do końca września trwa okres urlopowy przez co frekwencja byłaby znacznie niższa, z kolei grudzień i styczeń większość firm poświęca na podsumowywanie minionego roku i tworzenie planów na kolejny. Konieczność „upchania” eventów w tych kilku miesiącach skutkuje częstym dublowaniem się terminów wydarzeń. A ponieważ nie jesteśmy w stanie być równocześnie w dwóch miejscach zmuszeni jesteśmy dokonać wyboru.  Nawet jeśli jakimś cudem pokonali prawa fizyki (nie takie rzeczy potrafi dobry informatyk) ograniczeniem może być też dla nas aspekt finansowy. Większość wydarzeń bowiem kosztuje i to nie mało, a dochodzą też koszty transportu i noclegu. Duże firmy z pewnością stać aby wysyłać pracowników na wszystkie drogie konferencje i ekskluzywne szkolenia jednak wiele mniejszych przedsiębiorstw musi brać pod uwagę ograniczenia ich budżetu.