ProperAd.pl

  • Traffic Watch Dog

Opublikowane:

24.08.2018

Gdzie być we wrześniu czyli nadchodzący miesiąc w branży afiliacyjnej i e-commerce.

10 min - średni czas potrzebny na przeczytanie artykułu

Wakacje się kończą, zaczyna się natomiast sezon eventów w branży e-commerce, wiele z nich dotyczy również afiliacji. Gdzie w nadchodzącym miesiącu pojawić się trzeba koniecznie, a które wydarzenia można sobie odpuścić? Jakie atrakcje dla wydawców przygotowały sieci i reklamodawcy we wrześniu? Wrześniowy rozkład jazdy znajdziecie poniżej :)

 

Wrześniowe Konferencje i Targi

 

Mówiąc o wrześniowych eventach zacznijmy od tych największych… a mamy tego trochę więc jeśli ktoś zamierza odwiedzić wszystkie wrześniowe konferencje proponujemy wynająć helikopter:)

Meet Magneto – 10-11.09.

10 września w Alvernia Planet, pod Krakowem, rusza Meet Magneto 2018, dwudniowa konferencja skupiona wokół biznesu e-commerce i platformy Magento. Organizatorzy 30 inspirujących prezentacji oraz 5 warsztatów tematycznych poszerzających wiedzę wycenili na 899 zł (do końca sierpnia, potem cena skoczy na 1499!). Wydarzenie, choć z pewnością ciekawe, z afiliacją związane jest raczej luźno, ale chętni mogą dowiedzieć się o nim więcej tutaj https://pl.meet-magento.com/pl/.

Mobile Trends Conference for e-commerce 2018 – 13-14.09.

Sektor Mobile w stosunku do Displaya cały czas rośnie w siłę i ta tendencja raczej się nie zmieni. Coraz więcej robimy przez smartphony, które wielu osobom praktycznie zastąpiły komputery. Każdy wydawca wie, że nie pracując na mobilu, traci spory kawałek afiliacyjnego torta. Podczas dwudniowej konferencji Mobile Trends specjaliści podpowiedzą jak programować, projektować, ale też reklamować i sprzedawać za pomocą tego popularnego kanału. Odbędzie się ona od 13 do 14 września w Krakowie, ale uprzedzamy koszt wzięcia udziału w imprezie w przedsprzedaży wynosił 1200 netto… nie jest to więc tani event. Na szczęście organizatorzy przewidzieli zniżki przy zakupie co najmniej 3 biletów, może warto więc połączyć siły?:) Więcej na temat Mobile Trends tutaj: https://ecommerce.mobiletrends.pl/.

Performance Day CEE – 27 września

W końcu mamy też w Polsce międzynarodową konferencję poświęconą branży afiliacyjnej. Wypowiadać się będą międzynarodowi eksperci z Polski, Finlandii, Czech, Rumunii oraz Węgier, w tym przedstawiciele znanych nam sieci: TradeDoublera, Awin, CubeGroup (NetSalesMedia) i TradeTracker. Będzie okazja żeby dowiedzieć się paru ciekawostek, będzie też czas na networking. Niestety wszystko ma swoją cenę – w tym przypadku wynosi ona już 790 zł netto (już, bo przedsprzedaż zakończyła się 16 lipca). Organizatorzy przewidzieli jednak 3 bilety w cenie 2 więc tu również zachęcamy do stadnego przybycia. Bardziej szczegółowe info na stronie wydarzenia - http://performancedaycee.com/#. 

InternetBeta 2018 lub BetaX – 19-21 września

Dziesiąta edycja corocznej konferencji adresowanej do wszystkich zawodowo zawiązanych z Internetem odbędzie się w dniach 19 -21 września w Rzeszowie. Nigdzie nie znaleźliśmy na razie programu 3-dniowej imprezy, oby pojawił się niedługo…bilety natomiast w promocyjnej cenie już się wyprzedały. Te za 1310 zł dostępne będą do 5 września. Bilet obejmuje wejście na wszystkie prelekcje (ma ich być ponad 80), wyżywienie i przerwy kawowe oraz wstęp na wszystkie imprezy towarzyszące. Dodatkowo organizatorzy obiecali też prezent niespodziankę (może będzie to program?:)). Chociaż nie wiemy gdzie znaleźć więcej informacji, możemy wam powiedzieć gdzie należy się zgłosić aby zostać prelegentem - https://www.internetbeta.pl/.

Targi IT FUTURE EXPO – 20 września

Nie zapomnieliśmy też o branży IT. We wrześniu w Warszawie odbędą się targi IT FUTURE EXPO 2018. Będzie to VI edycja spotkania przedstawicieli polskiego IT, w całości poświęconego technologiom dla biznesu. Oprócz licznych prelekcji, spotkaniu towarzyszyć będzie również gala rozdania nagród IT Future Awards – wyróżniająca najlepsze rozwiązania i usługi IT w Polsce. Udział w targach dla odmiany jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja. Więcej na: http://itfuture.pl/.

Traffic Day – 20 września

Tego samego dnia w Warszawie odbędzie się też inny jednodniowy event - konferencja TrafficDay, promująca się jako najbardziej praktyczna konferencja poświęcona tematyce e-commerce, skierowana do właścicieli sklepów internetowych oraz osób zajmujących się marketingiem w e-commerce. W planie prelekcje branżowych ekspertów, przerwy kawowe,  lunch oraz … wykład niespodzianka. Bilety od 329 zł (a z tego co widzimy nawet 10 % taniej) do kupienia na https://trafficday.pl/. 

Blog Forum Gdańsk – 29-30 września, ale czy na pewno?

Na koniec września zapowiedziana była również konferencja Blog Forum Gdańsk, jednak organizatorzy na łamach facebooka powiadomili, że odbędzie się ona tylko… online. Czy miał to być zabieg marketingowy czy po prostu organizacja konferencji, w tradycyjnym, niewirtualnym kanale nie była w tym roku możliwa z innych powodów? Na razie nie wiemy.  Konferencje będzie można oglądać na żywo na http://www.blogforumgdansk.pl/  i komentować z dopiskiem #BFGdansk.

 

Networking i spotkania

 

Oczywiście wrzesień oferuje też alternatywę dla osób, które preferują tańsze i mniej formalne formy autorozwoju. Okazji do networkingu będzie w nadchodzącym miesiącu sporo, najciekawsze naszym zdaniem propozycje zamieszczamy poniżej. Wszystkie są bezpłatne.

Turkusowe Śniadanie Wrocław – 8 września

Turkusowe Śniadania to cykl spotkań, odbywających się w różnych miejscach w Polsce, których celem jest tworzenie przestrzeni do dyskusji. Uczestnicy dzielą się przemyśleniami, pomysłami i doświadczeniami inspirując i czerpiąc inspiracje z siebie nawzajem. Tym razem spotkanie odbędzie się we Wrocławiu 8 września. Więcej szczegółów tutaj: https://www.meetup.com/pl-PL/Turkusowe-%C5%9Aniadania-o-biznesie-inaczej/events/248232857/.

#spróbuj e-handlu - DRUGI POLIŻ ECOMMERCE EVENT 2018 – 12 września

Druga edycja wydarzenia organizowanego przez Poliż Ecommerce, na którym dowiemy się jak zbudować własną markę - jakich używać do tego narzędzi i jakich kanałów, odbędzie się w Krakowie 12 września.  Event idealny dla osób które dopiero zaczynają i chciałyby dowiedzieć się jak pasję przekształcić w biznes internetowy. W planie trzy ciekawe prezentacje, a także after party na którym z pewnością będzie okazja porozmawiać o e-biznesach i nie tylko. Rejestracji możecie dokonać tutaj: https://www.polizecommerce.pl/event.

Possible Pubquiz vol.3 – 27 września

Niezwykle ciekawa propozycja na czwartkowy wieczór od Agencji Possible Worldwide Poland. Będzie to już trzecie spotkanie w formie...  PubQuizu. Ciekawe pytania, szczypta rywalizacj, fajne nagrody i integracja z ludźmi, którzy interesują się szeroko pojętym digital'em. Chętnych zachęcamy do stawienia się 27 września w Białej Małpie w Katowicach, zarejestrować się pojedynczo lub drużynowo należy wcześniej tutaj: https://pq.possible.com/.  

 

Warsztaty

 

To nie wszystko co branża przygotowała na wrzesień. Mamy też dla was propozycje cyklu warsztatów Crash Academy oraz 3 webinaria od Callpage.

CRASH Academy - Warsztaty Google Analytics w praktyce – cykl 6 warsztatów od 6 września do 25 października

CRASH Academy to praktyczne warsztaty dla osób chcących poszerzać swoją wiedzę. Tym razem cykl wykładów zostanie poświęcony Google Analytics. Pierwsze dwa spotkania odbędą się 6 i 27 września i zostaną poświęcone poprawnemu interpretowaniu danych oraz zrozumieniu użytkowników. Udział w jednym warsztacie to 149 zł, a za cały cykl (6 spotkań) zapłacimy 600 zł netto. Zapisać można się tutaj: https://googleanalyticscykl.evenea.pl/.

Marketingowe wtorki z CallPage – 4, 11 i 18 września

Wróciły też Marketingowe wtorki z CallPage - darmowy cykl webinarów prowadzonych przez ekspertów. We wrześniu odbędą się aż trzy wirtualne spotkania. 4 września posłuchać będzie można trenera sprzedaży – Jakuba Cyrana, tydzień później Macieja Lewińskiego – specjalisty od Google Analytics, a 18 września Adama Ostapińskiego, który opowie o remarketingu dynamicznym. Udział jest darmowy, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja tutaj: https://www.callpage.pl/marketingowe-wtorki?utm_campaign=Marketingowe%20wtorki%20z%20CallPage&utm_medium=email&_hsenc=p2ANqtz-9upmuNxk675lbVkQS2gMIELYhStBVW6Hl8gTB0C5owvRcS9gHxF7KF1Zch0FtsDgq5OPpYpQ2Jkfp3baHOeGTNX3SEmg&_hsmi=65344369&utm_content=65344369&.

 

Co przygotowały sieci i reklamodawcy?

 

Wrzesień to nie tylko okres eventów, ale również akcji specjalnych od reklamodawców. Jesteśmy pewni, że w ciągu następnych dwóch tygodni pojawi się tego sporo. Już teraz konkurs dla swoich wydawców przygotował eBrokerPartner i Bank Millennium. Polega on na promowaniu Konta360 w akcji "Zbliż się do 200 zł!" w okresie od 22.08.2018  do 24.09.2018. Do wygrania odpowiednio 3000, 2000 i 1000 zł dla 3 najbardziej skutecznych wydawców. Więcej o konkursie przeczytacie tutaj: https://properad.pl/konkursy/54/Konkurs-Millennium-bank-w-eBroker-Partner-Promuj-Konto360-Banku.

 

Nadchodzący miesiąc warto zaplanować sobie już teraz - z pewnością pomocne tu będą nasze zakłądki o wydarzeniach - https://properad.pl/wydarzenia-dla-wydawcow i konkursach - https://properad.pl/konkursy-sieci-afiliacyjnych.